داستان شروع برنامه نويسي PHP من

اول پست بگم که من اصلا اصلا قصد ندارم در اين پست وارد بحث هاي فني و تخصصي زيادي بشم . ميخام از تجربياتم از زبان برنامه نويسي پي اچ پي بگم .

از اون موقع ها که يه خط کدنويسي پي اچ پي بلد نبودم و در حسرت آموزش پي اچ پي تا اون موقع که سعي کردم يک سي ام اس کامل با پي اچ پي بنويسم ولي پروژم به جايي نرسيد

و در نهايت الان که يه متخصص پي اچ پي هستم و حدود هفت هشت سالي ميشه که بصورت کامل با PHP کار ميکنم .

مشکلات يادگيري پي اچ پي (‌PHP)

يکي از دلايل اصلي که باعث ميشد من در ابتداي يادگيري زبان برنامه نويسي پي اچ پي مدت زمان خيلي زيادي را صرف يادگيري بخش هاي مختلف اين زبان بکنم اين بود که معتقد بودم فقط و فقط بايد مستندات پي اچ پي را بخونم

در حاليکه اين اشتباه بود شايد از هرکسي بپرسيد بهترين منبع آموزشي پي اچ پي يا زبان هاي برنامه نويسي ديگر چيه ؟‌ ميگن بريد مستندات اصلي سايتش را بخوانيد .

منم همينطوري م گرفته بودم و همينطوري فکر ميکردم ولي مستندات اونم براي يه فردي که زبانش انگليسي نيست و دست و پا شکسته انگليسي را بلده اصلا خوب نيست .

اين فقط براي پي اچ پي نيست من دست رو هر زبان برنامه نويسي که گذاشتم و طبق مستنداتش جلو رفتم خيلي از وقتم هدر رفت و زمان زيادي براي يادگيري مفاهيم نوشته شده در مستندات آن طي کردم

تنها راه چاره براي مقابله با اين مشکل ، نخواندن و نديدن مستندات اصلي يک زبان برنامه نويسي مثل پي اچ پي هست ( در صورتي که ناچار هستيد و هيچ منبع آموزشي ديگري نداريد حتما از مستندات اصلي استفاده کنيد بحث ما چيز ديگه اي هست )

مشکلات ديگه که در يادگيري با پي اچ پي ممکنه بوجود بياد همون مشکلي است که در يادگيري زبان هاي برنامه نويسي جديد ممکنه ديده باشيد

سينتکس و قواعد دستوري تک تک کلاس ها و .

همه ي اينها را بايد ياد بگيريد . اين بزرگترين چالش پيش روي شماست .

1_y721.jpg

دلايل موثر بر يادگيري پي اچ پي ( PHP )

اگه راز موفقيت من در زبان برنامه نويسي پي اچ پي را بپرسيد فقط و فقط تمرين زياد هست با تمرين زياد هر سري نکات آموزنده ي جديدي از زبان برنامه نويسي پي اچ پي ياد ميگيريد .

و دليل ديگري که باعث شد پي اچ پي را خوب ياد بگيرم شرکت در انجمن هاي برنامه نويسي مثل stackoverflow و ديدن و استفاده کردن کدهاي اماده ي PHP در گيتهاب بوده است .

و سومين دليل که باعث شد پي اچ پي را خوب ياد بگيرم منابع آموزشي خوب فارسي بود . من يادم مياد قبلا حدود سال 1391 يک دي وي دي آموزش پي اچ پي از اينترنت سفارش دادم و بعد از مدت ها دستم رسيد

خلاصه اون دي وي دي خالي بود و عملا چيزي بهم نرسيد اين خودش يک ضربه ي بدي بود تا کلا از برنامه نويسي پي اچ پي زده بشم حداقل براي مدت کمي .

اون موقع ها يعني تقريبا اواخر دهه ي هشتادي شمسي و اوايل دهه ي نود شمسي آموزش خوب و با کيفيت فارسي براي برنامه نويسي PHP وجود نداشت .

بعد کم کم دوره هاي آموزشي مجازي و آنلاين و . برگزار شد و همه جا پرشد از آموزش هاي برنامه نويسي پي اچ پي

البته يکي از دوره هاي آموزشي که خيلي من رو کمک کرد دوره ي پي اچ پي استاد نيک زاد بود که قبلا نميدونم دقيقا کدوم سايت بود ولي الان يک دوره جديد برگزار کردن ميتونيد تهيه کنيد شديدا پيشنهاد ميکنم استفاد کنيد ازش

دوره ي آموزش کامل پي اچ پي استاد نيک زاد

کاربرد هاي زبان برنامه نويسي پي اچ پي ( php )

شايد بعنوان شخصي که برنامه نويسي پي اچ پي انجام ميدهيد يا فردي که اصلا پي اچ پي بلد نيست و تازه ميخاد شروع بکنه ، سوال اصلي اين باشه که اصلا کاربرد هاي زبان برنامه نويسي پي اچ پي چيه ؟

بعد از يادگيري قراره چيکار کنيم يا اصلا اين زبان برنامه نويسي به چه دردي ميخوره ؟‌

پي اچ پي يک زبان برنامه نويسي سمت سرور است که با هدف طراحي و ساخت وب سايت هاي مختلف ايجاد شده است و در اين راه هم کاملا موفق عمل کرده است

هر چند ممکن است زبان برنامه نويسي پي اچ پي ،‌ بجز برنامه نويسي سمت سرور براي ساخت وب سايت ها ، کاربردهاي ديگري هم داشته باشد ولي اصولا براي انجام کارهاي غير از برنامه نويسي وب سمت سرور پيشنهاد نميشود .

پس پي اچ پي زبان برنامه نويسي سمت سرور براي ساخت و پياده سازي انواع پروژه هاست .

• با پي اچ پي ميتوانيد انواع فروشگاه هاي اينترنتي را تاسيس کنيد

• با پي اچ پي ميتوانيد سيستم مديريت محتوا اينترنتي بنويسيد

• با پي اچ پي ميتوانيد انواع پورتال هاي انلاين را برنامه نويسي کنيد

• با پي اچ پي ميتوانيد انجمن هاي اينترنتي بنويسيد

• با پي اچ پي ميتوانيد سايت جامعه مجازي مثل اينستاگرام و فيسبوک و . بسازيد

• با پي اچ پي ميتونيد سايت خبري درست کنيد

• تقريبا هر چي که در بستر وب وجود داره با پي اچ پي قابل پياده سازي هست .

محبوبيت زبان برنامه نويسي پي اچ پي در جهان

شايد براتون جالب باشه که بيش از 80? از سرويس هاي دنيا که در بستر وب خدمات ارائه ميکنند با زبان برنامه نويسي پي اچ پي اجرا شده اند و اين نشان از محبوبيت عالي و فراوان اين زبان داره .

طبق تصويري که در زير مشاهده ميکنيد و از سايت wappalyzer برداشته شده است 81 درصد از وب سايت هاي جهان با پي اچ پي ران ميشن

براي مشاهده ي اين آمار اينجا کليک کنيد .

سيستم هاي آماده که با PHP نوشته شده اند

در ادامه سيستم هايي را معرفي ميکنم که شايد شما روزانه از انها استفاده کرديد ولي هنوز نميدانيد که هسته ي انها با پي اچ پي هست و اگر پي اچ پي نبود الان آن سيستم ها هم وجود نداشت که بعنوان ابزاري استفاده کنيد .

پي اچ پي هزاران هزار سيستم آماده از پيش نوشته شده دارد که با چند کليک نصب ميشود و قابل استفاده است در زير چند نمونه از انها را براي شما مثال ميزنم :‌

1. فروشگاه ساز هاي آماده :‌ مجنتو ، اوپن کارت ،‌ پرستاشاپ ، توماتو کارت و .

2. سيستم هاي مديريت محتواي آماده :‌ جوملا ،‌ وردپرس ،‌ دروپال و .

3. فريمورک هاي برنامه نويسي :‌ کدايگنايتر ،‌ فريمورک اييي ،‌ لاراول ،‌کيک پي اچ پي و .

4. انجمن سازها مثل زنفور ،‌ ويبوليتين و .

حقوق يک برنامه نويس پي اچ پي چقدر است ؟

حقيقتا براي اين سوال پاسخ درستي وجود نداره من خودم ديدم پي اچ پي کارهاي خيلي عالي با حقوق ماهانه کم راضي هستند و پي اچ پي کارهاي متوسطي ديدم که با يه ايده ي ساده چند صد ميليون تومن درآوردن

و اين کلا بستگي داره به خلاقيت طرف پي اچ پي يک ابزاره ولي حقوق معمول يک پي اچ پي کار در ايران در سال 1398 حداقل 5 ميليون تومان در ماه بايد باشه وگرنه اصلا نميصرفه کسي بره کار کنه

کمي درباره ي شغل خودم و حقوق خودم

براي يک خانم در کشور ايران پيدا کردن شغل خودش عذاب آورده درسته که در اکثر آگهي هاي استخدامي مينويسند ترجيحا خانم ولي حقيقتا وقتي سر حقوق و مزايا ميرسه خانم بدبخت به کمترين راضي ميشه چون ايراني يه فرهنگ بدي که دارن اينه که طرف هر چقدر ضعيف باشه بيشتر ظلم ميکنند .

منم از اين قاعده مستثني نبودم خب کلي ظلم شده و کلي جاها حق رو خوردن کارفرما ها به شيوه هاي مختلفي کار کشيدن ولي وقتي بحث پول وسط اومده جيم شدن

از اين داستانا زياد اتفاق ميوفته ولي الان هر چي هست خداروشکر زندگيم عاليه

بهترين کار رو دارم البته من ده بيست تا شرکت عوض کردم تا حالا خخ با هر کدوم کار کردم به مشکلي خوردم ولي الان بيشتر کارم فريلنسري هست .

پروژه ها را شبانه انجام ميدم و تحويل ميدم کلي پول توشه راحت هستي و دستور هم از کسي نميگيري

شايد بگيد پروژه از کجا ميگيري‌؟‌ اين ديگه بستگي داره به خودتون اين ديگه يه چيزي هست که در وجود هر شخص در هر کسب و کار لازمه که چطور بره دنبال پول !!

در نهايت پي اچ پي يک زبان قدرتمنده و بعضي ها شايعه درست کرده بودن پي اچ پي در حال مرگه ولي با انتشار نسخه هاي جديد و بروزرساني هاي جديد براي سيستم هاي پي اچ پي اين زبان هر روز رشد ميکنه و آينده داره

پي ,اچ ,برنامه ,نويسي ,زبان ,  ,اچ پي ,پي اچ ,برنامه نويسي ,زبان برنامه ,نويسي پي ,زبان برنامه نويسي ,شروع برنامه نويسي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

مرکز تفریحی هنری علمی سینمایی ناپدید جوک ولطیفه تصاویربامزه بهترین بیمه دانلودستان tamirbo شعبانی poonehplusp از دیار بیستون.اهورا هستم تیــــک ایت ایزی رئیس از جنس دوست داشتن